قیمت ها در حال به روز رسانی میباشد لطفا قبل از سفارش استعلام قیمت نمایید
Filters
جستجو

بررسی چسب پهن

امروزه یکی از ماده‌هایی که در صنایع گوناگون از آن استفاده می‌شود را می‌توان چسب در نظر گرفت. چسب‌ها در انواع گوناگونی طراحی شده اند و هر کدام، از کاربرد و ویژگی‌های مخصوصی برخوردار هستند. چسب پهن یکی از انواع چسب‌ها محسوب می‌شود که در دسته‌ی لوازم اداری و لوازم تحریر بسیار پرکاربرد هستند. چسب پهن یک نوع چسب نواری است که در انواع گوناگون تا به حال طراحی شده و انواع آن را می‌توان شامل چسب کاغذی، پلاستیکی، پارچه‌ای و فویل‌های فلزی دانست. شاید برای شما این سوال پیش آید که تنوع مدل‌های مختلف چسب پهن به چه علت است؟ باید گفت دلیل تنوع جنس‌های گوناگون این مدل از چسب، به دلیل مواد خاصی است که بر روی نوارهای مختلف قرار گرفته است.
شما در زمان استفاده ، نیازی به حرارت دادن آن ندارید و می‌توانید اشیاء مورد نظر خود را با استفاده از این چسب و کمی فشار بچسبانید. چسب‌های پهن با توجه به جنسی که دارند از اندازه و ابعاد مختلفی نیز برخوردار هستند و شما می‌توانید متناسب با شرایط و نیازتان یکی را انتخاب کنید؛ با توجه به ویژگی‌هایی که برای چسب پهن گفته شد، کاربردهای گوناگونی برای آن وجود دارد که یکی از آن‌ها که در مقایسه با بقیه مرسوم‌تر است را می‌توان استفاده برای بسته بندی کارتن‌های اسباب کشی دانست؛ از همین جهت به این مدل، چسب کارتن نیز گفته می‌شود.

بررسی کاربردهای چسب پهن


یکی از کاربردهای این چسب در قسمت قبل گفته شد، اما با توجه به استفاده‌های گوناگونی که از این محصول می‌توان داشت، کاربرد آن به یک چیز محدود نمی‌شود بلکه در زمینه‌های متفاوت دیگری نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی می‌توان گفت چسب‌های پهن در وسایل و تجهیزاتی که قابلیت چسبندگی دارند مورد استفاده قرار می‌گیرند و با توجه به قدرت مناسب چسبندگی، می‌توانند پوشش دهی تجهیزات را به خوبی انجام دهند.
چسب‌های پهن در دسته‌ی چسب‌های پرفروش قرار دارند و شرکت‌های زیادی با توجه به این موضوع دست به تولید انواع مختلف آن زده اند و حتی برخی از آن‌ها امتیازاتی را برای خریداران در نظر گرفته اند؛ برای مثال می‌توان به اهدای یک جا چسبی اشاره کرد. شما با داشتن این وسیله، می‌توانید به راحتی از آن در شرایط گوناگون استفاده کنید و سرعت انجام کار را بالا ببرید، چرا که در چنین وضعیتی، دیگر نیازی به استفاده از قیچی و گاهی اوقات دندان نیست و این موضوع سرعت کار شما را بالا می‌برد.
دقت داشته باشید که کیفیت چسب از اهمیت بالایی برخوردار است، کیفیت به نوعی قدرت چسبندگی را نشان می‌دهد و اگر قدرت چسبندگی به اندازه‌ی کافی نباشد، مشکلات گوناگونی با استفاده از آن پیش خواهد آمد، به ویژه زمانی که از آن برای بسته بندی کارتن‌های اسباب کشی استفاده می‌کنید؛ بنابراین در زمان خرید چسب پهن حتما به این موضوع دقت داشته باشید. نکته‌ی مثبت دیگر این چسب، نیاز نداشتن به حرارت برای چسبیدن است و شما می‌توانید به راحتی و با فشار آن را بچسبانید.

مشخصات اصلی چسب پهن


چسب‌های پهن در انواع گوناگونی تا به حال وارد بازار شده اند و متناسب با این موضوع در اندازه و ابعاد گوناگون نیز دیده می‌شوند؛ برای مثال می‌توان به چسب‌های پهن ۵ سانتی متری که از آن‌ها در زمان بسته بندی کارتن استفاده می‌شود، اشاره داشت. این نوع از چسب پهن در مقایسه با دیگر مدل‌ها، پرکاربردترین و پرفروش ترین چسب به حساب می‌آید که در ادارات، منازل و بسیاری از شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این چسب که معمولا از جنس پلاستیک است، در صنایع گوناگون و برای بسته بندی، مانند پلمپ و بسته بندی محصولات شرکت یا لوازم یک خانه کاربرد دارد. استفاده از این مدل چسب پهن مشکلی را به وجود نمی‌آورد، چرا که به‌گونه‌ای طراحی شده که در زمان مجاورت با رطوبت، واکنشی انجام نشود و بتوانید به راحتی از آن در هر مکانی استفاده کنید.
از دیگر ویژگی‌هایی که برای این چسب در نظر گرفته شده است، می‌توان به قابلیت چاپ اشاره کرد؛ یعنی شما امکان چاپ تصویر یا برند مورد نظر خود بر روی چسب را دارید؛ این موضوع باعث می‌شود که استفاده از این چسب در بسته بندی شرکت‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

انواع گوناگون چسب پهن


چسب‌های پهن در انواع گوناگونی طراحی شده اند، برای مثال همانطور که اشاره شد برخی از آن‌ها در نوع فشاری و حساس هستند که تنها نیاز است پس از چسباندن آن را کمی فشار دهید تا بر روی سطح مورد نظر بچسبد؛ اما در کنار این نوع، مدل‌های دیگری نیز دیده می‌شود. برخی از انواع چسب است که برای استفاده از آن به کمی آب نیاز دارید و از این جهت به آن چسب فعال شونده با آب می‌گویند.
در متن به این موضوع اشاره کردیم که برای استفاده از این چسب به حرارت نیاز نیست، اما باید گفت که برخی از چسب‌های پهن، خاصیت چسبندگی خود را با حرارت دیدن پیدا می‌کنند؛ این چسب تحت نامی چون چسب دیوار خشک نیز شناخته می‌شود که در بازار جزو یکی از چسب‌های پرطرفدار و پرفروش به حساب می‌آید؛ علاوه بر این موارد، چسب‌ها ازلحاظ‌های گوناگون دیگری چون رنگ، اندازه و سایز نیز متفاوت هستند. در حالت کلی این محصول را می‌توان در انواع متفاوتی چون چسب‌های کریستال، چسب‌های پهن دو طرفه، چسب نواری پهن شیشه‌ای، چسب نواری‌های آلومینیومی، کاغذی، شفاف و ... خریداری کرد.

مزیت‌های استفاده از چسب پهن


شما با استفاده از این چسب می‌توانید بسته‌بندی‌های با کیفیت تری انجام دهید؛ شما با خرید چسب پهن با کیفیت از لوازم و وسایلی که قصد بسته بندی آن‌ها را دارید به خوبی محافظت خواهید کرد،
چسب‌های پهن از ضخامت بالایی برخوردار هستند و شما می‌توانید بدون نگرانی از بابت پاره شده، از آنها استفاده‌ی لازم را ببرید. تنها توجه داشته باشید که برای بهره بردن از چنین مزیت‌هایی باید چسب با کیفیتی را تهیه کنید. توصیه می‌شود به سراغ مارک‌های شناخته و تایید شده‌ای بروید.
نکته‌ی آخری که بهتر است به آن توجه داشته باشید، در رابطه با نحوه‌ی نگهداری از این چسب است که باید در دمای مناسب و دور از تابش مستقیم خورشید قرار گیرد. امیدواریم این مطلب توانسته باشد اطلاعات گوناگونی را در رابطه با چسب پهن در اختیارتان گذاشته باشد و بتوانید از آن بهره‌ی لازم را ببرید.

نظر خود را بیان کنید
آرشیو مقالات فنی